Galen - rehabilitacja rekreacja i profilaktyka

Prezentacje multimedialne

filmZALECENIA DO DOMU

kwadracik Profilaktyka problemów odkręgosłupowych /5,1 MB/

kwadracik Prezentacja - Kręgosłup a sport /3,5 MB/

kwadracik Prezentacja - Podsumowanie
/3,1 MB/Dokumenty do pobrania

HARMONOGRAM 2017

Zgoda RODZICA

Aktualności

PROFILAKTYKA PROBLEMÓW ODKRĘGOSŁUPOWYCH

Program autorski I.iJ.Bienkiewicz z firmy "GALEN" realizowany w szkołach na terenie gminy Milicz. Program finansowany przez Urząd Miejski w Miliczu

kręgosłup

W 2017 roku zapraszamy rodziców, opiekunów dzieci i uczniów z w/w szkół do współpracy w ramach tego programu. Obecne działania są kontynuacją kroków podjętych w latach 2005-2016.

Mamy nadzieję, że ocena postawy ciała i pomiary BMI u uczniów pozwolą, oprócz ocenienia dysfunkcji narządu ruchu, określić ewentualną niedowagę lub otyłość, co pomoże w pełniejszym zdiagnozowaniu młodego pokolenia miliczan. W zaleceniach dla rodzica/opiekuna, podamy możliwość zgłaszania się ( dla wytypowanych dzieci - większa dysfunkcja ) na badanie ortopedyczne, konsultacje fizjoterapeutyczne czy też jako nowość konsultacje dietetyka. Podana część zaleceń w formie filmów, dostępnych na stronie www.galenmilicz.pl w zakładce ZALECENIA pod monitorkiem, jest dodatkową formą, dostarczania znanych z poprzednich edycji, ćwiczeń "na kartkach".

Absolutną nowością są spotkania z dietetykiem w czasie jesiennych wywiadówek, w każdej szkole oraz umieszczenie na naszej stronie internetowej prezentacji ZMIANY NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH. Ponadto poniżej występująca uaktualniona prezentacja PROBLEMY ODKRĘGOSŁUPOWE z podaniem form autoterapii w przypadku kontuzji kręgosłupa ( slajdy 13 - 30 ) przyczynią się do wzrostu świadomości używania kręgosłupa w czynnościach dnia codziennego. Występujące filmy z ćwiczeniami AUTOMOBILIZACJAMI na tej samej stronie internetowej oprócz opisu działań bieżących, będą doskonałą formą przeciwdziałania i terapii w przeciążeniach narządu ruchu dla dorosłych – baner pionowy PRYWATNIE- i zakładka – AUTOMOBILIZACJE oraz KARTA KINEZIOLOGICZNA.

Sednem programu jest jego cykliczność i dlatego rozprowadzane muszą być co roku pisma o wyrażenie zgody na ponowne sprawdzenie sylwetek dzieci. Podczas konsultacji fizjoterapeutycznych, oprócz pomocy dziecku istnieje możliwość pomocy rodzicom w ich problemach odkręgosłupowych ( ukazanie form terapii i krótka analiza przyczyn problemu )

Pozdrawiamy: Iwona i Jarosław Bienkiewicz

Zdjęcia z Programu

program program program program program program program program program program program program program